Rio 2016. Zaczynamy więc od Genesis. Początek walk wielkopolskich zapaśniczek

Iwona Matkowska i Agnieszka Wieszczek-Kordus - dwie poznańskie zapaśniczki - rozpoczynają start olimpijski na igrzyskach w Rio de Janeiro.


Obie zapaśniczki Grunwaldu Poznań swoje pierwsze walki stoczą w środę. Początek zmagań o godz. 15 czasu polskiego.

Agnieszka Wieszczek-Kordus, która ma już na koncie olimpijski medal wywalczony w Pekinie w 2008 roku, w pierwszej potyczce w kategorii 69 kg zmierzy się w 1/16 finału z Buse Tosun z Turcji. Ta zapaśniczka to brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw Europy w Rydze. Jest znacznie młodsza od Polki, ma zaledwie 21 lat, podczas gdy doświadczona Agnieszka Wieszczek-Kordus to zapaśniczka 33-letnia, dla której Rio de Janeiro to prawdopodobnie ostatni start na igrzyskach olimpijskich.

Jeżeli Polka poradzi sobie z zawodniczką turecką, w kolejnym starciu ma się zmierzyć ze zwyciężczynią walki Sara Dosho (Japonia) - Alina Stadnik (Ukraina). Ta druga to mistrzyni świata, Europy i triumfatorka Igrzysk Europejskich.

Iwona Matkowska w kategorii 48 kg zacznie od 1/8 finału i walki z Nigeryjką Miessinnei Genesis. Ta walka o godz. 15.56. Jeśli poznanianka wygra, zmierzy się z lepszą z pary Maria Stadnik (Azerbejdżan) - Patricia Bermudez (Argentyna). Azerka to srebrna medalistka olimpijska z Londynu i brązowa z Pekinu.

W zawodach lekkoatletycznych eliminacji w rzucie dyskiem nie przeszła Żaneta Glanc z AZS Poznań. Uzyskała tylko 57,88 m.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio