Rio 2016. Patrycja Wyciszkiewicz nie pobiegnie w finale biegu na 400 m. Liczymy na sztafetę

Patrycja Wyciszkiewicz z AZS Poznań z czasem 52.51 s zajęła ósme miejsce w półfinale i nie zdołała zakwalifikować się do finału biegu na 400 m podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Patrycja Wyciszkiewicz pobiegła w eliminacjach w swoim najlepszym w tym sezonie czasie 52,02 s. Dało jej to awans do półfinału, choć dopiero jako ostatniej zawodniczce. W półfinale poznanianka biegła przez to w pierwszym biegu półfinałowym na pierwszym torze.

Wyciszkiewicz nie udało pobić się ani rekordu życiowego, ani najlepszego w tym sezonie wyniku osiągniętego w eliminacjach. Pobiegła o pół sekundy wolniej i z czasem 52.51 zajęła ósme miejsce w swoim biegu półfinałowym. Najszybsze były Amerykanka Phyllis Francis 50.31 i Stephenie Ann McPerhson z Jamajki 50.69 i to one awansowały do finału.

W dwóch pozostałych biegach półfinałowych zawodniczki pobiegły jeszcze szybciej. Najlepszy czas osiągnęła triumfatorka trzeciego biegu, mistrzyni świata Amerykanka Allyson Felix - 49.67 s. - To są kraje, które królują na dystansie jednego okrążenia, bez problemu łamią granice 50 sekund. Pozostaje nam uczyć się od nich - powiedziała po biegu Wyciszkiewicz.

Do finału nie zakwalifikowały się też pozostałe Polki - Małgorzata Hołub (51.93 s.) i Justyna Święty (51.62 s. - rekord życiowy). Do awansu potrzeba było przebiec dystans w czasie 50.75 s. Ostatecznie Święty została sklasyfikowana na 17. miejscu, Hołub na 19., a Wyciszkiewicz na 22.

Dla Patrycji Wyciszkiewicz i pozostałych Polek bieg na 400 m był jednak tylko przetarciem przed głównym startem, czyli rywalizacją sztafet 4x400 m.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio

<