Rio 2016. Niedziela z królową sportu: Monika Stefanowicz, Patrycja Wyciszkiewicz i finał trójskoku z Anną Jagaciak-Michalską

Trzy Wielkopolanki: Monika Stefanowicz w maratonie, Patrycja Wyciszkiewicz w półfinale biegu na 400 m i Anna Jagaciak-Michalska w finale trójskoku zaprezentują się w niedzielę na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
Szanse na pierwszy medal dla Wielkopolski będą dwie, choć żadna ze startujących w niedzielę naszych lekkoatletek nie będzie faworytką. Dzień rozpocznie Monika Stefanowicz, która pobiegnie w maratonie kobiet. 36-letnia zawodniczka Grunwaldu Poznań jest w życiowej formie. W kwietniu tego roku w Hamburgu pobiła rekord życiowy kończąc maraton w czasie 2:28:26. Na poprzednich igrzyskach olimpijskich w Londynie, w których poznanianka nie startowała, wystarczyłoby to do zajęcia ok. 20 miejsca.

To będą dla Moniki Stefanowicz już trzecie igrzyska olimpijskie w karierze. Wcześniej, jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Drybulska, startowała w Atenach w 2004 roku i w Pekinie w 2008 roku, gdzie zajęła 24. miejsce. Mówi, że jest w życiowej formie i ma wobec siebie wysokie oczekiwania. Początek maratonu o godz. 14:30.

W nocy czekają nas emocje związane ze startami Patrycji Wyciszkiewicz i Anny Jagaciak-Michalskiej. Wyciszkiewicz pobiegnie w półfinale biegu na 400 m. W eliminacjach pobiegła najlepiej w tym sezonie, czas 52,02 s dał jej awans do półfinału. Dla zawodniczki AZS Poznań bieg na 400 m to jednak tylko przetarcie przed głównym startem, czyli sztafetą 4x400 m.

Kciuki będziemy ściskać też za Annę Jagaciak-Michalską, która w nocy powalczy o medal w trójskoku. Czwarta zawodniczka ostatnich mistrzostw Europy w Amsterdamie potwierdziła w kwalifikacjach wysoką formę. Do finału skoczkini AZS Poznań, która debiutuje na igrzyskach, weszła bez większych problemów (wynik 14,13 m), a sztuka ta nie udała się kilku startującym. Odpadła m.in. medalistka olimpijska z Londynu Ołcha Saładucha. Polka nie będzie faworytką, ale liczymy na niespodziankę.

Nasi w Rio - niedziela, 14.08:

14:30 Monika Stefanowicz (Grunwald Poznań) - maraton kobiet

01:35 Patrycja Wyciszkiewicz (AZS Poznań) - półfinał, 400 m kobiet

01:55 Anna Jagaciak-Michalska (AZS Poznań) - FINAŁ, trójskok kobiet

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio