Rio 2016. Anna Jagaciak-Michalska i Patrycja Wyciszkiewicz rozpoczynają starty olimpijskie

Anna Jagaciak-Michalska w trójskoku oraz Patrycja Wyciszkiewicz w biegu na 400 metrów wystartują podczas sobotnich zawodów lekkoatletycznych na stadionie w Rio de Janeiro


Anna Jagaciak-Michalska z AZS Poznań to czwarta zawodniczka ostatnich Mistrzostw Europy w Amsterdamie z rekordem życiowym 14,33 m. Bez jego poprawienia zapewne trudno jej będzie walczyć o wysokie lokaty na igrzyskach olimpijskich, ale pochodząca z Puszczykowa skoczkini jest zdolna do poprawienia życiówki.

Eliminacje trójskoku rozpoczną się o godz. 14.40, a Anna Jagaciak-Michalska będzie startowała w grupie B. Jej rywalkami tam będą np. główna faworytka, Kolumbijka Catherine Ibarguen, Ukrainka Ołha Saładucha czy broniąca złota z Londyny kazachska zawodniczka Olga Rypakowa.

Z kolei Patrycja Wyciszkiewicz wystartuje w biegu eliminacyjnym na 400 m o godz. 16.14. Jej rywalkami będą w tym biegu: Nigeryjka Margaret Bambgose, Amerykanka Phyliis Francis, Brazylijka Jailma de Lima, Kemi Adekoya z Kataru, Kanadyjka Alicia Brown oraz Justine Palframan z RPA. Faworytką będzie Phyllis Francis, która w tym roku biegała już ten dystans w czasie 49,94 s. Rekord życiowy Polki to 51,31 s.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio