Rio 2016. Puszczykowo trzyma kciuki! Angelique Kerber w finale olimpijskim tenisa i dziś gra o złoto

Związana z Puszczykowem Niemka Angelique Kerber awansowała do olimpijskiego turnieju tenisowego kobiet. Jak sama mówi, Puszczykowo to jej dom. Tu ma rodzinę, tu trenuje, tu wraca po turniejach. Podpoznańska miejscowość tradycyjnie kibicuje reprezentującej Niemcy tenisistce

Wiceliderka światowego rankingu Angelique Kerber awansowała do finału olimpijskiego turnieju tenisistek w Rio de Janeiro. Niemka polskiego pochodzenia pokonała Amerykankę Madison Keys (nr 7.) 6:3, 7:5 i w decydującym meczu zagra z Portorykanką Monicą Puig.

Pierwszy set pojedynku Kerber z prezentującą w ostatnich miesiącach świetną dyspozycję Keys był wyrównany do stanu 3:3. Kolejne trzy gemy wygrała wiceliderka WTA.

W drugiej partii, przy stanie 5:4 dla Kerber, Amerykanka obroniła cztery piłki meczowe i doprowadziła do remisu 5:5. Następnie jednak Niemka wygrała bardzo zacięty gem przy swoim serwisie, a później "przełamała" rywalkę, zwyciężając w drugim secie 7:5.

W sobotnim finale jej rywalką będzie nieźle spisująca się w tym roku Monica Puig. Portorykanka, 34. obecnie w światowym rankingu, pokonała rozstawioną z numerem 11. Czeszkę Petrę Kvitovą 6:4, 1:6, 6:3.