Rio 2016. Pływacka sztafeta 4x100 m st. zmiennym z Kacprem Majchrzakiem poza finałem. Znów sporo zabrakło...

Polska sztafeta 4x100 m st. zmiennym z Kacprem Majchrzakiem z Warty Poznań w składzie odpadła w eliminacjach igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Polacy zajęli dopiero 12. miejsce
To była ostatnia szansa pływaka Warty Poznań Kacpra Majchrzaka na olimpijski finał. Niestety sztafeta 4x100 m st. zmiennym w składzie Radosław Kawęcki, Marcin Stolarski, Konrad Czerniak i Kacper Majchrzak z czasem 3:35.18 zajęła dopiero szóste miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym.

Biało-czerwoni tym razem lepiej rozpoczęli wyścig. Po pierwszej zmianie, na której płynął Kawęcki zajmowali czwarte miejsce. Marcin Stolarski spuścił jednak nasz zespół na szóstą pozycję. Po trzeciej zmianie, na której dobrze płynął Konrad Czerniak Polacy znów awansowali na piąte miejsce. Niestety, tym razem słabiej popłynął Majchrzak. Miał najgorszy czas spośród wszystkich kraulistów w tym wyścigu (48.36).

Polacy z czasem 3:35.18 zajęli ostatecznie szóste miejsce w swoim wyścigu, a dopiero dwunaste w całych eliminacjach. Do finału awansowało osiem sztafet. Polakom zabrakło do tego aż 1,5 sekundy. Najlepszy czas mieli Brytyjczycy 3:30.47, przed Amerykanami i Japończykami.

Kacper Majchrzak wcześniej spisywał się najlepiej spośród całej kadry polskich pływaków. W wyścigu indywidualnym na 200 m kraulem pobił własny rekord Polski, ale wystarczyło mu to do zajęcia dziesiątego miejsca. Odpadł w półfinale. W sztafecie 4x200 m st. dowolnym wyciągnął naszą drużynę z ósmego na czwarte miejsce. Miał czas lepszy m.in. od Amerykana Ryana Lochte. W finale wystarczyłoby to do zdobycia medalu! Niestety, słabiej popłynęli pozostali biało-czerwoni. Pływak Warty Poznań odpadł też ze sztafetą 4x100 m stylem dowolnym.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio