Sport.pl

Rio 2016. Dramat Patrycji Piechowiak! Rekord życiowy, a potem fatalna kontuzja

Reprezentująca Budowlanych Całus Nowy Tomyśl sztangistka Patrycja Piechowiak nie ukończyła olimpijskiego startu w Rio de Janeiro i nie została sklasyfikowana. Odniosła kontuzję w rwaniu, w którym pobiła rekord życiowy


Patrycja Piechowiak pochodzi z Opalenicy, ale reprezentowała barwy klubu Budowlani Całus Nowy Tomyśl i jako pierwsza zawodniczka z Nowego Tomyśla w dziejach startowała na igrzyskach olimpijskich. Dla 23-letniej zawodniczki był to olimpijski debiut i bardzo duże przeżycie.

Rwanie kategorii 69 kg poszło jej wyśmienicie. Patrycja Piechowiak zaliczyła w pierwszym podejściu 98 kg, a następnie udanym atakiem na 101 kg wyrównała rekord życiowy. Zaatakowała też rekord Polski 103 kg, ale tu jej się nie udało. Właśnie podczas tego ataku zawodniczka z Nowego Tomyśla odniosła kontuzję, która wyeliminowała ją następnie z drugiej konkurencji, czyli podrzutu. W tej sytuacji zawodniczka, która nie ukończyła rwania albo podrzutu, nie mogła zostać sklasyfikowana.

Występ młodej Polki zakończył się dramatycznie, a Patrycja Piechowiak przeżywała swój dramat w sali rozgrzewkowej, gdzie płakała przykryta ręcznikiem.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w RioWięcej o:
Komentarze (8)
Rio 2016. Dramat Patrycji Piechowiak! Rekord życiowy, a potem fatalna kontuzja
Zaloguj się
 • ankonta57

  Oceniono 3 razy 3

  Była druga... ale w drugie j- słabszej grupie... jak się ktoś nie zna niech nie pisze bzdur. Ale faktycznie szkoda zawodniczki

 • Radzio Chybicki

  Oceniono 2 razy 2

  SZACUN DLA DZIEWCZYNY!!! Walczyła, ale nie wyszło. Jest Młoda. Wszystko przed Nią. Tylko, żeby nie poszła " złą drogą " jak Jej koledzy.

 • zgryzliwy1

  Oceniono 1 raz 1

  "była druga" ???

  no tak, redaktorek nie dopatrzyl do konca, to skad ma wiedziec, ze druga to i owszem byla, ale w swojej (słabszej) grupie

 • sztucznypolak

  Oceniono 1 raz 1

  Oczywiscie szkoda jej, ale skoro odniosla kontuzje przy ataku na 103 (2 kg wiecej, niz jej rekord zyciowy), to jeszcze nie jest na to gotowa.

 • az555

  Oceniono 2 razy 0

  rekord świata to 128 kg .To tak jak wynik Polki + dwa radzieckie telewizory marki Rubin

 • yosemitesam

  Oceniono 2 razy 0

  "18:59 Dramat Polki. Rekord, była druga. I kontuzja!!!"

  Była druga, ale w grupie B. Czyli łącznie byłaby mniej więcej dziesiąta.
  Tak czy owak wyrazy współczucia dla naszej zawodniczki, zawsze lepiej ukończyć na dalszym miejscu niż nie zostać sklasyfikowanym.

 • az555

  Oceniono 1 raz -1

  tragedia .Zaliczyła bezpłatną wycieczkę (,tak jak 500 innych ,,reprezentantów i ich asystentów").Z dokładnie takim samym rezultatem.ZERO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX