Rio 2016. Piękna walka Hanny Łyczbińskiej! Poznanianka pokonała medalistkę mistrzostw świata i Europy!

Hanna Łyczbińska z AZS UAM Poznań wygrała z utytułowaną Niemką Carolin Golubytskyi 14:9 w swojej pierwszej walce turnieju indywidualnego florecistek. O ćwierćfinał poznanianka powalczy z mistrzynią olimpijską z Londynu Włoszką Elisą Di Francescą.


Hanna Łyczbińska pięknie walczyła z doświadczoną, trzykrotną uczestniczką igrzysk olimpijskich Niemką Carolin Golubytskyi. Florecistka AZS UAM Poznań podeszła do rywalki z respektem, ale bez kompleksów. Polka świetnie się broniła i bardzo skutecznie kontratakowała.

Po jednym ze starć w pierwszej rundzie Niemka musiała poprosić o przerwę medyczną. Łyczbińska nadepnęła na stopę rywalki, ale doświadczonej florecistce odnowił się uraz kolana. W drugiej rundzie zawodniczka AZS UAM Poznań prowadziła już 5:1, ale rywalka zdołała odrobić straty i doprowadzić do stanu 4:5. Tylko na tyle było jednak stać wielokrotną medalistkę mistrzostw świata i Europy.

Łyczbińska wygrała drugą rundę 7:4, a w trzeciej partii kontynuowała świetną walkę. 30-letnia Niemka znów poprosiła o pomoc służb medycznych, to jednak nie pomogło jej. 26-letnia Polka walczyła niezwykle dojrzale, nie dała się sprowokować, pewnie punktowała i wygrała 14:9 swoją pierwszą walkę w Rio.

W 1/8 finału turnieju florecistek rywalką Hanny Łyczbińskiej będzie mistrzyni olimpijska z Londynu Włoszka Elisa Di Francesca, która pokonała Lin Po Heung z Hongkongu. Walka rozpocznie się po godz. 16.

Hanna Łyczbińska to jedyna polska florecistka startująca w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro. W Brazylii nie jest bowiem rozgrywany turniej drużynowy kobiet.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio