Sport.pl

Rio 2016. Bogna Jóźwiak odpadła z turnieju szabli. Rywalka była potężna

Rosjanka Sofia Wielikaja - wicemistrzyni olimpijska z Londynu, siedmiokrotna mistrzyni świata i faworytka turnieju szabli kobiet - okazała się lepsza od poznanianki Bognu Jóźwiak podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro
Szablistka AZS Poznań awansowała do 1/16 finału po pokonaniu Brazylijki Marty Baezy Centurion, która skapitulowała z powodu kontuzji . W kolejnym etapie trafiła na znakomitą zawodniczkę z Rosji, Sofię Wielikają. Podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku zdobyła ona srebro - przegrała jedynie z Kim Ji Yeon z Korei Południowej.

Na tamtych igrzyskach Bogny Jóźwiak nie było. Startowała natomiast w Pekinie w 2008 roku. Wtedy po pokonaniu Wenezuelki Alejandry Benitez uległa przyszłej złotej medalistce, Amerykance Marii Zagunis. Niewykluczone, że tak samo będzie tym razem i że pogromczyni poznanianki też zostanie mistrzynią olimpijską.

Sofia Wielikaja prowadziła 3:1 i wtedy Bogna Jóźwiak jeszcze trzymała z nią kontakt. Przy stanie 2:3 miała szanse na nawiązanie walki. Rosjanka zwiększała jednak przewagę i do przerwy prowadziła 8:3. W drugiej części walki Polka zadała już tylko dwa trafienia i przegrała z rosyjską szablistką 5:15.Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w RioWięcej o: