Sport.pl

Rio 2016. Kacper Majchrzak awansował do półfinału na 200 m stylem dowolnym!

Pływak Warty Poznań Kacper Majchrzak awansował do półfinału wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
Będący w życiowej formie 24-letni Kacper Majchrzak musiał mierzyć się w wyścigu eliminacyjnym w swej koronnej konkurencji 200 m kraulem ze sławnymi pływakami Chadem Le Clos z RPA i Chińczykiem Sun Yangiem. Od początku wyścigu niesamowicie wysokie tempo narzucił Le Clos. Kacper Majchrzak też dobrze rozpoczął, ale później nieco osłabł. Po 100 metrach poznaniak zajmował ostatnie miejsce, ale zostawił sobie rezerwy na finisz. Ten w wykonaniu Majchrzaka był fenomenalny. Pływak Warty dopłynął do mety na szóstym miejscu z czasem 1:47.12, tylko o 0,66 s słabszym od jego rekordu życiowego.

W efekcie Kacper Majchrzak z piętnastym czasem (na szesnaście miejsc) awansował do półfinału zmagań na 200 m kraulem podczas swojego olimpijskiego debiutu w starcie indywidualnym (cztery lata temu w Londynie był rezerwowym w sztafecie). Najlepszy czas eliminacji uzyskał Chińczyk Sun Yang - 1:45.75. Wyścigi półfinałowe rozpoczną się o godz. 3 w nocy czasu polskiego.

Kacper Majchrzak jeszcze w niedzielę wystartuje w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w RioWięcej o: