Rio 2016. Nieudany debiut Magdy Linette na igrzyskach. Odpadła z turnieju tenisowego

W pewnym momencie meczu poznanianki Magdy Linette z Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową wydawało się, że Polka przegra bardzo wysoko, może nawet dwa sety do zera. Ostatecznie uległa 0:6, 3:6
Magda Linette poszła zatem w ślady innej polskiej tenisistki Agnieszki Radwańskiej, która nieoczekiwanie przegrała mecz pierwszej rundy turnieju olimpijskiego z Chinką Saisai Zheng. Poznańska zawodniczka miała jednak znacznie trudniejsze zadanie - musiała się zmierzyć ze znacznie wyżej notowaną od siebie Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową, która niedawno wygrała z Agnieszką Radwańską na turnieju w Montrealu.

Anastazja Pawliuczenkowa to 19. rakieta świata, rozstawiona w turnieju w Rio de Janeiro. Magda Linette z Grunwaldu Poznań zajmowała 86. miejsce. Pierwszego gema zdobyła przy 0:2 w drugim secie. Przy 3:5 miała jeszcze szansę podjąć walkę z Rosjanką, ale ostatecznie uległa 0:6, 3:6.

Magda Linette była pierwsza w dziejach wielkopolską przedstawicielką tenisa na igrzyskach olimpijskich.