Poznańska tenisistka gra o awans do ćwierćfinału turnieju w Pradze

Katarzyna Piter zagra w czwartek z Niemką Cariną Witthoeft, a stawką pojedynku jest awans do ćwierćfinału turnieju ITF w Pradze z pulą nagród 75 tys. dolarów.
Poznanianka, która zajmuje 289. pozycje w rankingu WTA dostała tzw. dziką kartę od organizatorów turnieju w stolicy Czech. W pierwszej rundzie zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy Andreą Hlavackovą i pokonała ją w trzech setach 2:6, 6:4, 6:1. To niespodzianka i sukces Katarzyny Piter, bo rywalka to tenisistka z 201. miejsca światowego rankingu, a przecież cztery lata temu była w nim w połowie pierwszej setki.

W drugiej rundzie Polkę czeka jeszcze większe wyzwanie. Jej rywalką w pierwszym meczu na korcie głównym będzie 21-letnia Niemka Carina Witthoeft, 93. zawodniczka na liście WTA. Początek spotkania wyznaczono na godz. 10.30. W Pradze niemiecka tenisistka jest rozstawiona z numerem cztery, a na dzień dobry efektownie zwyciężyła Czeszkę Simonę Heinovą 6:1, 6:1.

Katarzyna Piter zgłosiła się w Pradze także do rywalizacji w grze podwójnej i w parze z Denisą Allertovą (Czechy) zmierzy się z duetem Rebecca Peterson (Szwecja), Anna Smith (Anglia). Faworytkami będą rywalki, które są w turnieju rozstawione z czwórką.