Rio 2016. Poznań pożegnał swoich olimpijczyków

W czwartek na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania uroczyście pożegnano sportowców wylatujących na 31.Letnie Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro.
W Rio de Janeiro wystartuje dwudziestu poznańskich sportowców oraz jeden rezerwowy Dawid Grabowski. W Brazylii nie zabraknie też poznańskich trenerów oraz sędziów. - Mam nadzieję, że po waszym powrocie już nie będziemy wspominali tylko naszego znakomitego młociarza Szymona Ziółkowskiego - powiedział wiceprezydent Poznania Arkadiusz Stasica.

Poznańscy olimpijczycy otrzymali list gratulacyjny, nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych oraz okolicznościowy upominek. Do 5 sierpnia na dziedzińcu Urzędu Miasta można oglądać wystawę zdjęć promującą poznańskich sportowców startujących w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Poznańscy olimpijczycy w 31.Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro:

1. Radosław Baran (Grunwald Poznań) - zapasy
2. Wiktor Chabel (Posnania Poznań) - wioślarstwo
3. Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) - lekkoatletyka
4. Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań) - lekkoatletyka
5. Dawid Grabowski (Posnania Poznań) - wioślarstwo - rezerwowy
6. Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań) - lekkoatletyka
7. Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań) - szermierka
8. Tomasz Kaczor (Warta Poznań) - kajakarstwo
9. Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań) - lekkoatletyka
10. Michał Kudła (Posnania Poznań) - kajakarstwo
11. Hanna Łyczbińska (AZS-UAM Poznań) - szermierka
12. Kacper Majchrzak (Warta Poznań) - pływanie
13. Iwona Matkowska (Grunwald Poznań) - zapasy
14. Monika Michalik (Grunwald Poznań) - zapasy
15. Łukasz Nowak (OŚ AZS Poznań) - lekkoatletyka
16. Karol Robak (OŚ AZS Poznań) - taekwondo WTF
17. Monika Stefanowicz (Grunwald Poznań) - lekkoatletyka
18. Henryk Szost (Grunwald Poznań) - lekkoatletyka
19. Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań) - zapasy
20. Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) - kajakarstwo
21. Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań) - lekkoatletyka
Trenerzy: Przemysław Abrahamczyk - wioślarstwo, Dariusz Bresiński - kajakarstwo, Czesław Cybulski - lekkoatletyka, Jarosław Jagaciak - lekkoatletyka, Norbert Jaskot - szermierka, Paweł Kantorski - szermierka, Tomasz Kryk - kajakarstwo, Waldemar Łakomy - taekwondo, Rafał Rogoziecki - kajakarstwo, Władysław Stecyk - zapasy, Marcin Witkowski - wioślarstwo, Aleksander Wojciechowski - wioślarstwo

Sędziowie: Marcin Grochal - hokej na trawie, Iwona Stebner - kajakarstwo, Andrzej Witkowski - szermierka.