Siatkówka. KS Murowana Goślina zrezygnował. MKS Kalisz w jego miejsce

Zespół siatkarek KS Murowana Goślina nie będzie już występował w pierwszej lidze. Zastąpi go nowa drużyna MKS Kalisz. Kluby uzgodniły już zasady zamiany miejsc w rozgrywkach ligowych
MKS Kalisz to następca wspaniałych tradycji kaliskiej siatkówki kobiecej, która w drugiej połowie lat 90. była najmocniejsza w kraju, a i w XXI wieku odniosła wiele sukcesów. Potężna drużyna Augusto Kalisz była mistrzem Polski w 1997 i 1998 roku, grała w Lidze Mistrzów. Zdetronizowała ją dopiero w 1999 roku Nafta Piła, co na ówczesne czasy było wielką niespodzianką. Kaliskie siatkarki miały też medale mistrzostw Polski w 2001 roku (brąz), 2003 roku (brąz), 2004 roku (srebro), 2005 roku (złoto), 2006 roku (brąz) i 2008 roku (brąz).

Ostatnim kaliskim klubem, który brał udział w rozgrywkach był MKS Calisia w 2010 roku. Obecny MKS Kalisz gra od dwóch lat, począwszy od trzeciej ligi. Teraz skorzysta z rezygnacji KS Murowana Goślina, by zagrać w pierwszej lidze, czyli bezpośrednim zapleczu ekstraklasy kobiet.

KS Murowana Goślina to klub siatkarski, który rywalizował w lidze od 2009 roku. Powstał na bazie rozpadającej się sekcji siatkarek AZS AWF Poznań, która na początku XXI wieku była czołową w kraju. W 2010 roku KS Murowana Goślina awansował do pierwszej ligi. W ekstraklasie nie zagrał nigdy.