Puchar Polski. Ależ mecz w Kaliszu! Włókniarz wyeliminował zespół z I ligi!

KKS Włókniarz 1925 Kalisz pokonał po dogrywce pierwszoligowy MKS Kluczbork 5:4 w rundzie wstępnej Pucharu Polski na szczeblu centralnym.
Trzecioligowy KKS 1925 Kalisz, który wygrał rozgrywki na szczeblu Wielkopolskim, już w rundzie wstępnej musiał zmierzyć się z zespołem z pierwszej ligi MKS Kluczbork. Rywale zgodnie z planem już w 19. minucie objęli prowadzenie po strzale Rafała Niziołka, a chwilę później podwyższył Patryk Gondek. Ważnego kontaktowego gola tuż przed przerwą strzelił jednak Błażej Ciesielski.

W drugiej połowie kaliszanie otrzymali jednak kolejny cios, bo w 51. minucie z rzutu karnego trafił Niziołek, a dziewięć minut później podwyższył Michał Kojder. Przegrywali już 1:4! A do końca meczu było tylko pół godziny.

W 66. minucie rzut karny na gola dla gospodarzy zamienił co prawda Rafał Jankowski, ale później goście świetnie się bronili. Dopiero w doliczonym czasie gry, najpierw trafił Jankowski, a za chwilę piłkę do własnej bramki posłał Adam Orłowicz z MKS! Było 4:4 i sędzia musiał zarządzić dogrywkę. Zespół z Kluczborka musiał w dodatku grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Łukasza Ganowicza.

Osłabieni goście nie byli już w stanie zatrzymać rozpędzonych graczy KKSu. Jeszcze w pierwszej części dogryki Rafał Jankowski strzelił - jak się później okazało - najcenniejszego gola na wagę zwycięstwa i awansu do I rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Rywalem KKS 1925 Kalisz będzie zwycięzca niedzielnego meczu pomiędzy Świtem Skolwin, a Polonią Bytom. Mecze I rundy odbędą się 23-24 lipca.