Lekkoatletyka. Klaudia Adamek z medalem mistrzostw Europy w Tbilisi

Pilska sprinterka Klaudia Adamek zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy do lat 18 rozgrywanych w Tbilisi w Gruzji. Rośnie nam wielki talent w kobiecym sprincie
Klaudia Adamek już w zeszłym roku podczas mistrzostw świata juniorów w Cali w Kolumbii pobiła rekord życiowy na 200 metrów. Wtedy nie znalazła się w finale. Podczas niedawnego startu na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży w Tbilisi zdobyła srebrny medal na 100 metrów, teraz na mistrzostwach Europy rozgrywanych w tym samym miejscu była trzecia. To pierwszy medal dla Polski w dziejach tej imprezy, która rozgrywana jest po raz pierwszy.

Pilanka wyśmienicie finiszowała. Biegnąca po siódmym torze reprezentantka Polki zdobyła medal z przewagę wynoszącą zaledwie 0.007 sekundy.