Poznań Open. Turniej odrobił straty. W sobotę półfinały zgodnie z planem

Straty czasowe, jakie spowodowały dwudniowe ulewy w środę i czwartek zostały już na turnieju tenisowym Poznań Open na Golęcinie odrobione. W sobotę odbędą się zgodnie z planem gry półfinałowe
Do półfinału awansowali dwaj Belgowie: Kimmer Coppejans i Clement Geens, a także Kazach Aleksandr Niedowiezow oraz rozstawiony z nr 1 w turnieju mołdawski tenisista Radu Albot, zeszłoroczny finalista, który ma apetyt na to, aby w tym roku Poznań Open wygrać.

Doszli do półfinału m.in. dlatego, że niektórzy z nich musieli w piątek rozegrać po dwa mecze - drugą rundę i ćwierćfinał. Tak było chociażby z Kimmerem Coppejansem, który oba te mecze wygrał i w sobotę zagra półfinałowy mecz derbowy ze swym rodakiem Clementem Geensem. To spotkanie ma się rozpocząć na kortach Golęcina najwcześniej o godz. 15.

Po nim, nie wcześniej niż o godz. 17 do drugiego półfinału wyjdą Radu Albot i Aleksandr Niedowiezow.

Sobotnie gry na Golęcinie rozpoczną się o godz. 14 od meczu deblowego, w którym Mateusz Kowlaczyk i Kamil Majchrzak zagrają z Amerykanami Jamesem Cerretanim i Maxem Schnurem. To ostatnia polska obecność w turnieju w Poznaniu.

W weekend na mecze turniejowe obowiązują już bilety.