Sport.pl

Poznań Open. Czwartkowe mecze turnieju na Golęcinie zostały odwołane

Nie udało się rozegrać w czwartek ani jednego meczu podczas turnieju tenisowego Poznań Open 2016. Krótko przed godziną 15 wszystkie zaplanowane gry zostały ostatecznie odwołane.
W czwartkowym planie gier było wpisanych aż 13 meczów. Nie było jednak żadnych szans, żeby tenisiści pojawili się na którymkolwiek z odkrytych kortów usytuowanych w Parku Tenisowym Olimpia. Część placów znajduje się pod dachem, ale jest tam inna nawierzchnia niż ta, na której rozgrywany jest poznańskic challenger, więc nie było opcji, żeby tam przenieść rywalizację w imprezie ATP. Odbywały się tam tylko spotkania dziecięcego turnieju Algida Cup.

Natomiast zawodowcy musieli od rana czekać. Deszcz jednak wciąż padał, całą noc i poranek. Dlatego supervisor Carl Baldwin najpierw przesunął gry na godzinę 14. O tej porze ciemne chmury wiszące nad kortami wciąż nie chciały ustąpić i wyznaczył nową porę wznowienia - tym razem na godz. 17. Tuż przed piętnastą jednak podjął ostateczną decyzję o odwołaniu meczów.

Pojawiały się koncepcje, że Poznań Open będzie przeniesiony na inne korty. Organizatorzy chcą jednak zrobić wszystko, żeby challengera kontynuować w Parku Tenisowym Olimpia. - Mamy informację, że wieczorem deszcz ustanie. Od wczesnych godzin porannych będziemy przygotowywać korty i chcemy wznowić gry o godzinie 9.30, najpóźniej 10 - mówi dyrektor turnieju Krzysztof Jordan.

Więcej o: