Poznań Open. Deszcz przerwał zmagania tenisistów na kortach w Lasku Golęcińskim

Tylko jeden mecz udało się rozegrać trzeciego dnia tenisowego challengera Poznań Open. Pozostałe spotkania przerwano i odwołano z powodu opadów deszczu.
W środę na kortach w Lasku Golęcińskim rozegrano tylko jeden mecz drugiej rundy gry pojedynczej. Aleksandr Niedowiezow z Kazachstanu pokonał w nim Hiszpana Oriola Roca Batallę 6:2, 6:4 i został pierwszym ćwierćfinalistą tegorocznej edycji turnieju Poznań Open.

Po godzinie 14 zaczęło padać i dwa kolejne mecze przerwano. W starciu Hiszpana Davida Pereza Sanza z Serbem Nikolą Milojeviciem było 4:6, 5:5 a w spotkaniu pierwszej rundy debla Marcin Gawron i Adam Majchrowicz przegrywają z Aleksandre Metrevelim z Gruzji i Hsien-Yin Pengiem z Tajwanu 4:6, 1:5.

Mecze próbowano dwukrotnie wznowić jednak powracające opady deszczu na to nie pozwoliły. Z uwagi na organizację wieczorem imprezy integracyjnej dla zawodników po godz. 18 supervisor turnieju zdecydował się nie czekać na poprawę pogody i odwołał wszystkie pozostałe mecze zaplanowane na środę.

Jeśli pogoda pozwoli to spotkania zostaną dokończone w czwartek. Prognozy pogody nie są jednak optymistyczne, bowiem przewidują opady atmosferyczne niemal przez cały dzień.