Poznań Open kompletny. Czterech Polaków zagra od poniedziałku w turnieju głównym

Michał Dembek trafił na rozstawionego z nr 1 w turnieju Radu Albota z Mołdawii. Kamil Majchrzak zagra z Czechem Markiem Michalicką, Hubert Hurkacz - z Serbem Pedją Krstinem, a Marcin Gawron - z Hiszpanem Oriolem Rocą Batallą. W poniedziałek rusza turniej główny Poznań Open.
Wszyscy Polacy, którzy wezmą udział w turnieju głównym Poznań Open dostali się tu na zasadzie "dzikich kart" przyznawanych przez organizatorów. Z jednym jednak wyjątkiem - to Marcin Gawron, który przedarł się z kwalifikacji. W ich finale pokonał rozstawionego wyżej w eliminacjach Francuza Maxime Janviera 6:4, 6:3.

Francuz miał jednak szczęście - organizatorom zwolniły się dwa miejsca w turnieju głównym. Supervisor skorzystał bowiem tylko z jednego "special exempt" czyli specjalnego miejsca dla kogoś, kto nie mógł brać udziału w eliminacjach. Ponadto z turnieju z uwagi n a udział w Pucharze Davisa wycofał się Rosjanin Asłan Karacew. Dwa wolne miejsce mogli zatem zająć dwaj zawodnicy z eliminacji określani jako "lucky loser" - "szczęśliwy przegrany". Przegrali w finale, ale weszli do Poznań Open dzięki łutowi szczęścia.

Poza Maxime Janvierem drugim takim tenisistą okazał się Białorusin Siergieb Betow, pokonany w finale eliminacji przez Belg Clementa Geensa.

Poza tą dwójką szcześciarzy z eliminacji do turnieju głównego przebili się: wspomniani Marcin Gawron i Clement Geens oraz francuski tenisista wietnamskiego pochodzenia o nazwiski Tak Khunn Wang oraz najwyżej notowany w eliminacjach Portugalczyk Pedro Sousa. Ten zawodnik w finale kwalifikacji pokonał Polaka Piotra Łomackiego 6:1, 6:3.

Pierwsze mecze turnieju głównego zostaną rozegrane w poniedziałek na kortach na Golęcinie. Wstęp jest wolny.,

Drabinka turnieju głównego:

Radu Albot (Mołdawia, 1.) - Michał Dembek (Polska, DK)

Pedro Sousa (Portugalia, Q) - Gleb Sacharow (Francja)

Marek Michalicka (Czechy) - Kamil Majchrzak (Polska, DK)

Federico Ferreira Silva (Portugalia) - Pere Riba (Hiszpania, 15.)

Aleksandr Niedowiezow (Kazachstan) - Maxime Janvier (Francja, LL)

Marcin Gawron (Polska, Q) - Oriol Roca Batalla (Hiszpania)

Miljan Zekić (Serbia) - David Perez Sans (Hiszpania)

Ioris De Loore (Belgia) - Nikola Milojević (Serbia, 9.)

Kimmer Coppejans (Belgia) - Siergiej Betow (Białoruś, LL)

Victor Vlad Cornea (Rumunia, DK) - Robin Stanek (Czechy)

- Ruben Ramirez Hidalgo (Hiszpania) - Tak Khunn Wang (Francja, Q)

Hubert Hurkacz (Polska, DK) - Pedja Kristin (Serbia, 4.)

Iordi Samper-Montana (Hiszpania, 6.) - Alexandre Sidorenko (Francja)

Agustin Velotti (Argentyna) - Aleksandr Metreweli (Gruzja)

Christian Garin (Chile) - Alexander Ward (W. Brytania)

Clement Geens (Belgia, Q) - Tobias Kamke (Niemcy, 2.)Skróty: 1 - numer rozstawienia, DK - dzika karta, Q - kwalifikant, LL - lucky loser