Poznań Open. Piotr Łomacki odpadł w kwalifikacjach do turnieju głównego

Piotr Łomacki nie wykorzystał szansy na awans do turnieju głównego Poznań Open 2016. W otwierającym niedzielne zmagania meczu na korcie centralnym przegrał z Portugalczykiem Pedro Sousą 1:6, 3:6.
Zgromadzona na trybunach publiczność kibicowała młodemu, 21-letniemu Polakowi. To jednak nie wystarczyło, żeby pokonać świetnie grającego Portugalczyka, który w kwalifikacjach był rozstawiony z numerem 1.

Pierwszy set był jak... szybki prysznic. Po 30 minutach Sousa prowadził już 1:0. Łomacki nie potrafił wygrać swojego podania, serwis również mu nie służył, co sam potwierdzał po meczu. - Jak jest bliski wynik i trzeba utrzymać swój serwis, to musi on pomagać, a nie przeszkadzać, a w moim przypadku było odwrotnie. Także trochę brakowało tych punktów w postaci dobrych zagrywek - komentował. - Po części wynikało to z problemów z biodrem, na pewno z tego powodu czeka mnie przerwa - dodawał.

Dzień wcześniej zagrał fantastycznie i ograł innego rozstawionego w eliminacjach, Belga Omara Salmana. - W sobotę wszystko mi wychodziło, miałem swój dzień, czułem się rewelacyjnie. Dzisiaj było niestety zupełnie inaczej - mówił Łomacki.

Drugi set dał polskim kibicom większe nadzieje. Polak poprawił swoją grę, agresywnie atakował i męczył Sousę często stosowanymi skrótami. Udało mu się "przełamać" serwis Portugalczyka i doprowadzić do stanu 3:4. Nieregularna gra i kolejne błędy pogrzebały szanse na triumf. Z awansu cieszy się za to Sousa. - To był dla mnie bardzo dobry mecz, lepszy niż w sobotę. Grałem bardzo dobrze i cieszę się z awansu do turnieju głównego - opowiadał.

Przypomnijmy, że w poniedziałek startuje faza zasadnicza Poznań Open 2016. W turnieju na razie pewnych udziału jest trzech Polaków. - Na pewno będę kibicować Kamilowi Majchrzakowi i Hubertowi Hurkaczowi, życzę im powodzenia - podsumował Łomacki.