ME w Amsterdamie. Malwina Kopron i Joanna Fiodorow bez medalu w konkursie rzutu młotem

Młociarka AZS Poznań Malwina Kopron wynikiem 70,91 m zajęła szóste miejsce w swoim debiucie na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Joanna Fiodorow była dziesiąta. Złoto zdobyła Anita Włodarczyk - 78,14.
22-letnia Malwina Kopron swój najlepszy rzut oddała już w pierwszej serii. Posłała młot na odległość 70,91 m. W kolejnych próbach już się nie poprawiła i choć do ostatniej serii miała szanse na medal, to do podium zabrakły jej prawie trzy metry. W swoim debiucie na mistrzostwach Europy zajęła jednak dobre, szóste miejsce.

Druga z poznanianek, bardziej doświadczona Joanna Fiodorow, z wynikiem 69,48 m nie zdołała się nawet zakwalifikować do ścisłego finału. Młociarka, która przed dwoma laty wywalczyła brązowy medal, tym razem musiała się zmagać nie tylko z rywalkami, ale też z prywatną tragedią. W dniu eliminacji zmarł jej ojciec. Ostatecznie zajęła dziesiąte miejsce.

Konkurs rzutu młotem rezultatem 78,14 m wygrała pochodząca z Rawicza Anita Włodarczyk, która zdeklasowała Niemkę Betty Heidler (75,77) i Hannę Skydan z Azerbejdżanu (73,83).