Lekkoatletyka. Troje Wielkopolan startuje na Mistrzostwa Europy U-18 do Tbilisi - m.in. w sztafecie szwedzkiej

Klaudia Adamek, Patrycja Maciejewska i Kornel Warszawski będą reprezentowali barwy Polski na rozpoczynających się w połowie lipca Mistrzostwach Europy juniorów młodszych w Tbilisi
To troje młodych lekkoatletów z Wielkopolski. Klaudia Adamek i Kornel Warszawski pojadą do Tbilisi, w którym startowali już w zeszłym roku - odbywał się wówczas Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy . Klaudia Adamek (rocznik 1999) brała także udział w zeszłorocznych mistrzostwach świata U-18, które odbywały się w Cali w Kolumbii. Wypadła wtedy wyśmienicie, poprawiła rekord życiowy na 200 metrów.

Teraz zawodniczka Gwardii Piła pobiegnie na 100 metrów oraz w sztafecie szwedzkiej. Ta konkurencja typowa dla zawodów juniorów, a niespotykana wśród seniorów, polega na przebiegnięciu przez czterech zawodników (lub zawodniczki) dystansów kolejno 100 m, 200 m, 300 m i 400 m.

Poza nią w Tbilisi wystartuje także Patrycja Maciejewska, która będzie reprezentowała Polskę w rzucie młotem. Kolejna utalentowana polska młociarka rocznika 1999 jest zawodniczką Achillesa Leszno, a jej rekord życiowy w rzucie młotem trzyliogramowym wynosi 64,98 m.

Wreszcie Kornel Warszawski to zawodnik Orkana Ostrzeszów, który w Tbilisi wystartuje w rzucie oszczepem oraz rzucie dyskiem.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 14 lipca.