Trenerzy z Borussii Dortmund przyjadą szkolić dzieci w Kamionkach pod Kórnikiem

Uczniowski klub sportowy Avia Kamionki nawiązał współpracę z Borussią Dortmund i pod koniec sierpnia zorganizuje obóz dla chłopców i dziewczynek, na którym trenerzy z BVB będą szkolili polskie dzieci
Klub Avia Kamionki powstał przy miejscowej szkole podstawowej i nawiązał współpracę z BVB Evonik Fussballschule - szkółką piłkarską czołowego klubu piłkarskiego niemieckiej Bundesligi Borussii Dortmund. W ramach tej współpracy pod koniec wakacji zostanie zorganizowany obóz piłkarski dla 80 chłopców i dziewcząt, na który przyjedzie pięciu trenerów z Dortmundu. W Polsce odbędzie się sześć takich kursów, Kamionki są najmniejszym wybranym ośrodkiem i jedynym w Wielkopolsce.

Niemcy postanowili zacząć takie szkolenie w Polsce, a kurs organizowany przez Borussię Dortmund reklamuje Łukasz Piszczek:

Kurs odbędzie się w dniach 27-31 sierpnia na obiektach Avii Kamionki i miejscowej szkoły podstawowej. Zgłaszać się mogą chłopcy i dziewczynki w wieku 7-14 lat, dla których trenerzy BVB Evonik Fußballschule przygotowali mnóstwo atrakcji, ale także i przede wszystkim profesjonalny trening piłkarski, oparty na koncepcie Centrum Szkolenia Młodzieży Borussii Dortmund.

Przez ostatnie pięć dni wakacji szkolnych uczestnicy kursu będą nie tylko pracować nad podstawowymi umiejętnościami technicznymi, takimi jak prowadzenie piłki, podania, zwody, przyjęcia czy strzały na bramkę, ale również będą ukierunkowani na czerpanie przyjemności i radości z uprawiania piłki nożnej.

Zgłaszać się można na stronach internetowych: www.spkamionki.pl/uczniowski-klub-sportowylub http://www.bvb-szkola-pilkarska.pl/www.bvb-szkola-pilkarska.pl