Tenis - turniej WTA w Birmingham. Magda Linette przegrała z wyżej notowaną Niemką

Porażką 4:6, 2:6 zakończył się mecz poznańskiej tenisistki Magdy Linette z Niemką Andreą Petkovic w pierwszej rundzie turnieju WTA na trawiastych kortach w Birmingham (pula nagród 850 tys.).
Polka odpadła w Anglii w kwalifikacjach, ale potem trafiła do turnieju głównego jako tzw. lucky loser. Zajęła tam miejsce kontuzjowanej Simony Halep. Notowana na 88. miejscu w rankingu Magda Linette trafiła na 33. Andreę Petkovic i tylko w pierwszym secie stawiała opór Niemce. Przy stanie 3:1 dla faworytki mecz został przerwany z powodu opadów deszczu.

Gdy tenisistki wróciły na kort, każda wygrywała gemy, w których serwowała. Dało to wygraną 6:4 Andrei Petkovic.

W drugiej partii Magda Linette szybko została przełamana i to dwukrotnie. Przegrywała 1:4, a cały set zakończył się porażką Polki 2:6.