Piłka kobieca. Medyk Konin znów zorganizuje turniej Ligi Mistrzyń! Mecze w Koninie i we Wrześni

Medyk Konin drugi rok z rzędu otrzymał od UEFA prawo organizacji turnieju eliminacyjnego kobiecej Ligi Mistrzyń. Mecze odbędą się w dniach 23-28 sierpnia w Koninie i we Wrześni.
Medyk Konin zapewnił sobie trzeci z rzędu tytuł mistrzyń Polski i otrzymał prawo startu w rozgrywkach elitarnej Ligi Mistrzyń. Medyk będzie jednym z najwyżej rozstawionych zespołów spośród tych, które muszą walczyć w eliminacjach. To efekt tego, że w dwóch dotychczasowych startach w Lidze Mistrzyń zespół z Wielkopolski zawsze wychodził z grupy i ma coraz mocniejszy ranking.

W rozgrywkach kobiecych fazę grupową ze względów ekonomicznych tworzą turnieje eliminacyjne. Podobnie jak przed rokiem, jeden z nich zostanie zorganizowany w Koninie. - Duma nas rozpiera. To przede wszystkim wielka frajda dla kibiców. Organizacja tego typu zawodów to efekt ogromnej pracy, jaką wykonaliśmy przed rokiem - cieszy się prezes Medyka Konin, Roman Jaszczak.

O tym, jakie zespoły w tym roku przyjadą do Konina walczyć o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń, dowiemy się po losowaniu, które zaplanowano na 24 czerwca w Nyonie. Wśród potencjalnie najsilniejszych rywali Medyka na tym etapie są: mistrz Szwajcarii FC Zurich, mistrz Kazachstanu FC-BIIK Kazygurt, mistrz Islandii FC Stjarnan, czy mistrz Belgii Standard Liege.

Turniej Ligi Mistrzyń zostanie rozegrany w dniach 23-28 sierpnia, a pięć z sześciu spotkań odbędzie się na stadionie im. Złotej 11 K. Górskiego w Koninie (mecze będą rozpoczynać się o godz. 10 i 18). Jeden mecz ostatniego dnia turnieju (bez udziału Medyka) zostanie rozegrany we Wrześni. To dlatego, że oba mecze ostatniego dnia turnieju muszą rozpocząć się o tej samej godzinie. Przed rokiem spotkania były rozgrywane w Koninie i Kleczewie.

Zwycięzcy dziewięciu grup eliminacyjnych awansują do 1/16 finału Ligi Mistrzyń, gdzie dołączą do nich 23 drużyny z dwunastu najlepszych lig w Europie (niemiecka, francuska, szwedzka, angielska, rosyjska, hiszpańska, duńska, włoska, austriacka, czeska, szkocka i norweska). Liga polska dzięki Medykowi zajmuje wysokie piętnaste miejsce, ale nie gwarantuje ono jeszcze startu w Lidze Mistrzyń bez gry w eliminacjach.

Przed rokiem Medyk Konin zajął pierwsze miejsce w turnieju eliminacyjnym. W 1/16 finału rozgrywek odpadł po dwumeczu z późniejszym triumfatorem Olympique Lyon (0:6, 0:3). Dwa lata wcześniej Medyk przegrał na tym samym etapie z Glasgow City (2:0, 0:3 p.d.).