Poznańskie Dragony 2016 i 2. Canoe Challange już za nami. Kto był najlepszy na Malcie?

Niemal tysiąc osób wzięło udział w sobotnich imprezach nad Jeziorem Maltańskim. W Poznaniu odbywała się druga edycja Canoe Challange, Mistrzostwa Szkół i Puchar Akademicki w smoczych łodziach.
Czterdzieści pięć załóg amatorskich stanęło do rywalizacji w drugiej edycji Poznań Canoe Challange. Kajakarze mieli do przepłynięcia sześć kilometrów na Jeziorze Maltańskim. Najlepsza okazała się para mieszana - Angieszka i Mateusz Rynkiewiczowie (nr 22), drugie miejsce zajęli Mateusz Handschuch i Patryk Jahns (nr 32), a na najniższym stopniu podium stanęli Tomasz Pilarski i Grzegorz Senenko (nr 39).

W sobotę na Malcie odbywały się też Mistrzostwa Szkół smoczych łodzi w dwóch kategoriach. Wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się SP nr 6 z Poznania, która triumfowała przed SP nr 27 z Poznania i SP z Jerzykowa. Z kolei wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się szkoła z czeskiego Brna, tuż za nią finiszowała reprezentacja gimnazjum z Lubonia, a trzecie miejsce ponownie przypadło uczniom z Jerzykowa.

W Pucharze Akademickim na smoczych łodziach najlepiej wiosłowali studenci z Akademii Wychowania Fizycznego, którzy triumfowali przed 5. grupą Uniwersytetu Przyrodniczego i 2. grupą Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Łącznie w zawodach wzięło udział 260 studentów.

Impreza została zorganizowana przez Klub Sportowy Stomil Poznań przy honorowym patronacie prezydenta Poznania.