Piłka kobieca. Medyk Konin zagra z finalistą Ligi Mistrzyń! Znamy datę i godzinę meczu

Piłkarki nożne Medyka Konin w ramach przygotowań do nowego sezonu zmierzą się z finalistą tegorocznej Ligi Mistrzyń, VfL Wolfsburg. Spotkanie zostanie rozegrane 23 lipca w Koninie.
Zespół VfL Wolfsburg, który przegrał w finale kobiecej Ligi Mistrzów po rzutach karnych z Olympique Lyon, przyjedzie do Konina w ramach podziękowań za wyszkolenie Ewy Pajor. 19-letnia napastniczka reprezentacji Polski, która przez wiele sezonów występowała w barwach Medyka od roku jest piłkarką klubu z Wolfsburga. W pierwszym sezonie Polka sięgnęła po Puchar Niemiec, zdobyła wicemistrzostwo Niemiec oraz awansowała do finału Ligi Mistrzyń.

Dla kibiców Medyka będzie to kolejna okazja do zobaczenia w akcji jednej z najlepszych kobiecych drużyn w Europie. W październiku ubiegłego roku w 1/16 finału Mistrzyń koniński zespół zmierzył się bowiem z późniejszym triumfatorem Olympique Lyon. W lipcu do Konina przyjedzie więc równie utytułowany zespół, dwukrotny triumfator Ligi Mistrzyń.

Nie wiadomo jeszcze w jakim składzie Wilczyce przyjadą do Konina. Z uwagi na przygotowania do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (w turnieju kobiecym grają dorosłe reprezentacje) może zabraknąć reprezentantek Niemiec, Francji oraz Szwecji, ale nie jest to jeszcze potwierdzone. Kibice Medyka i tak będą mogli jednak podziwiać gwiazdy światowego formatu tj. Szwajcarkę Ramonę Bachmann, Norweżkę Caroline Hansen, czy Islandkę Sarę Bjork. Okazję do gry przed swoimi byłymi kibicami będzie miała też zapewne Ewa Pajor.

Mecz Medyka Konin z VfL Wolfsburg zostanie rozegrany w sobotę 23 lipca o godz. 18 na stadionie im. Złotej 11 K. Górskiego w Koninie. Wstęp na mecz będzie płatny. Ceny biletów zostaną podane wkrótce.