Triathlon. Małgorzata Szczerbińska i Tomasz Brembor najlepsi w pierwszym dniu JBL Triathlon Sieraków

Faworyci poradzili sobie w pierwszym dniu triathlonowej rywalizacji w Sierakowie na dystansie ćwiartki (56,5 km) - zwyciężyli tu Małgorzata Szczerbińska (2:09:29) oraz Tomasz Brembor (1:56:21). Zwycięzcy pewnie prowadzili od wyjścia z wody do samej mety. W sobotnich zawodach wzięło udział ponad 1000 triathlonistów.
W pierwszym dniu JBL Triathlon Sieraków zawodnicy rywalizowali na dystansie 56,5 km. Rozpoczęli etapem pływackim (950 m) w Jeziorze Jaroszewskim, następnie pokonali 45 km wymagającej trasy rowerowej, a wszystko zakończyli 10,5 km biegiem po malowniczej trasie charakteryzującej triathlon w krainie "100 jezior". Imprezę pewnie wygrali Małgorzata Szczerbińska oraz Tomasz Brembor, którzy już przed imprezą uważani byli za zdecydowanych faworytów. Podium wśród pań uzupełniły Joanna Sołtysiak (2:14:05) i Katarzyna Czerwińska (2:19:15). Natomiast w kategorii mężczyzn medale zdobyli Krzysztof Hadas (2:00:50) i Sylwester Swat (2:01:26).

- W pewnym momencie było mi naprawdę ciężko. Najlepsi panowie trochę mi uciekli, a druga kobieta miała do mnie dużą stratę i musiałam samotnie przejechać całą trasę rowerową. Na szczęście zwalczenie kryzysu zajęło mi tylko kilka minut i potem znów skupiłam się na wykręceniu dobrego wyniku - mówiła na mecie Małgorzata Szczerbińska.

Dla zwycięskiej dwójki sobotni start był ważnym punktem kontrolnym przed najważniejszymi imprezami sezonu. - Dzisiejsze zwycięstwo pokazało, że forma jest coraz lepsza i jej szczyt powinien przyjść na Mistrzostwa Polski w supersprincie - mówił po zawodach Tomasz Brembor. Równie ambitne plany ma Małgorzata Szczerbińska - Teraz skupiam się na przygotowaniach do Mistrzostw Polski w sprincie, a potem zamierzam powalczyć na Akademickich Mistrzostwach Świata - podsumowała zwyciężczyni.

W niedzielę triathloniści zmierzą się na dystansie średnim, w ramach którego rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski. Do faworytów sierakowskiego czempionatu należą Kacper Adam oraz Ewa Bugdoł, którzy uchodzą za najlepszych specjalistów na tym dystansie w kraju. Jednakże o zwycięstwo na pewno nie będzie im łatwo, ponieważ będą musieli zmierzyć się z innymi wybitnymi zawodnikami: Łukaszem Kalaszczyńskim, Pauliną Kotficą, czy Anną Wiese na czele.