Lacrosse. Poznań Hussars Ladies przegrały finał o złoto z Kosynierkami Wrocław

Historyczny, pierwszy finał Kobiecej Ligi Lacrosse rozgrywany w Poznaniu zakończył się porażką Poznań Hussars Ladies w walce o złoto z Kosynierkami Wrocław. W turnieju wzięły też udział Korsarki Trójmiasto oraz Kraków Queens.
Rywalizacja w kobiecej lidze podzielona została na sezon zasadniczy i turniej finałowy. W pierwszej fazie rozgrywek najlepsze okazały się zawodniczki z Wrocławia, zaraz za nimi poznanianki, więc te dwa zespoły walczyły o tytuł. Walkę o trzecie miejsce stoczyły dziewczyny z Trójmiasta i Krakowa.

Rywalizacja o tytuł mistrzowski była bardziej wyrównana. Początek spotkania był rewelacyjny dla zawodniczek Poznań Hussars Ladies, które dzięki dobrej grze wygrywały z wrocławiankami 2:0. W drugiej połowie swoją przewagę podkreśliły jednak liderki tabeli. Kosynierki Wrocław najpierw doprowadziły do remisu 2:2 a w ostatniej minucie spotkania strzeliły decydującą o zwycięstwie bramkę. Zostały mistrzyniami Polski.

Na trybunach zasiadło dużo osób. W przerwach pomiędzy spotkaniami można było podziwiać występ szkoły tańca "Czeba Się Wyluzować". Bardzo interesujący był również pojedynek Poznań Hussars Ladies z drużyną hokejową Mamutów Poznań która odpowiedziała na wyzwanie zawodniczek i zmierzyła się w pokazowej grze.

- Przed nami turniej finałowy mężczyzn, który 25 czerwca odbędzie się we Wrocławiu - przypomniał Marcin Basiński, wiceprezes Polskiej Federacji Lacrosse oraz trener Poznań Hussars Ladies - W nim powalczą drużyny Poznań Hussars, Kosynierów Wrocław, Kraków Kings oraz Gromu Warszawa. Po zakończeniu rozgrywek krajowych czekają nas za to sprawdziany obu reprezentacji. Żeńska wystąpi na turnieju w Pradze, natomiast męska po raz pierwszy w historii na Mistrzostwach Europy, które odbędą się na Węgrzech.