Takewondo. Jarosław Mecmajer wicemistrzem Europy w takewondo! Pokonał mistrza olimpijskiego

Reprezentant AZS Poznań Jarosław Mecmajer sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Europy w taekwondo olimpijskim. Karol Robaj znalazł się na czwartym miejscu zawodów w Montreaux w Szwajcarii
To wielki sukces Jarosława Mecmajera, który w pierwszej rundzie pokonał 4:0 Nichitę Ursu z Mołdawii, następnie 8:5 Chorwata Lovre Brecicia i 8:4 Włocha Simone Crescenziego. W półfinale poznaniak odniósł wielki sukces, gdy pokonał 6:1 mistrza olimpijskiego Hiszpana Joela Gonzaleza Bonillę. Dopiero w finale lepszy od zawodnika z Poznania okazał się mistrz świata Belg Jaouad Achab.

Karol Robak, który szykuje się do startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, rozpoczął start w Montreaux od zwycięstwa aż 15:2 nad Gruzinem Merabem Szukakidze. Następnie pokonał 7:2 Francuza Jeana-Francois Sarra. W ćwierćfinale przegrał jednak nieznacznie z Rosjaninem Konstantinem Mininem. To nie pozwoliło mu sięgnąć po medal Mistrzostw Europy.