Tenis. Katarzyna Piter odpadła z kwalifikacji do turnieju WTA w Norymberdze. Wycofała się Magda Linette

Poznanianka Katarzyna Piter odpadła już w pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju tenisowego WTA w Norymberdze. Wcześniej z udziału w zawodach w Niemczech zrezygnowały Magda Linette i Andżelika Kerber.
Katarzyna Piter już w pierwszej rundzie eliminacji przegrała z rozstawioną z numerem jedenastym Rumunką Cristiną Dinu 3:6, 6:3, 2:6 i odpadła z dalszej rywalizacji. Mimo, że faworytką była rywalka, to Polka postawiła się i wygrała drugiego seta. W trzeciej partii jednak zawiodła - głównie za sprawą serwisu. Piter nie zdołała bowiem wygrać ani jednego swojego gema serwisowego!

Wcześniej z udziału w turnieju w Norymberdze wycofała się Magda Linette, która też musiałaby przebijać się przez kwalifikacje. Poznanianka ma kłopoty z mięśniem po turnieju w Trnavie, gdzie w drugiej rundzie przegrała z Paulą Kanią 5:7, 6:2, 6:7. Z turnieju głównego wycofała się też Andżelika Kerber z Puszczykowa.

Magda Linette wróci na kort dopiero w przyszłym tygodniu podczas wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Poznanianka wystartuje w singlu oraz w deblu - w parze z Francuzką Alize Cornet.