Siatkówka - Orlen Liga. PTPS Piła znów gorszy od Aluprofu Bielsko-Biała. To już koniec

Tylko jednego seta wygrały w dwóch meczach z Aluprofem Bielsko-Biała siatkarki PTPS Piła. W piątek przegrały 1:3 we własnej hali i zakończyły sezon na ósmym miejscu w ekstraklasie.
Rywalizacja o siódme miejsce rozpoczęła się tydzień temu w Bielsku-Białej, gdzie zespół gospodarzy wygrał 3:0, ale po dwóch zaciętych pierwszych setach. Podobnie wyglądał pojedynek w Pile. PTPS musiał zwyciężyć, by pozostać w rywalizacji, która toczyła się do dwóch wygranych spotkań przez jedną drużynę.

Pilanki dobrze rozpoczęły mecz, bo prowadziły 7:2, ale potem zrobiło się nawet 14:9 dla przyjezdnych. Ostatecznie wielkopolski zespół zakończył partię już przy pierwszej piłce setowej - 25:22.

Przez niemal całą drugą część spotkania przewagę miały bielszczanki, ale PTPS doprowadził do remisu 22:22. Trener gości poprosił o czas, po którym jego siatkarki wygrały dwa kolejne punkty po skutecznych atakach. Seta wygrały do 23.

Dwie pozostałe odsłony były już bardzo jednostronne, a zespół z Bielska-Białej wygrywał do 16 i 17. Potem mógł się cieszyć z wygranej rywalizacji i siódmego miejsca w końcowej tabeli ekstraklasy.

PTPS Piła - Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała 1:3

Sety:
25:22, 23:25, 16:25, 17:25

PTPS Piła: Agata Babicz, Anita Kwiatkowska, Kiesha Leggs, Joanna Sobczak, Anna Stencel, Dorota Wilk - Olga Pauliukouskaja (libero) - Klaudia Konieczna, Adrianna Kukulska, Alicja Markiewicz, Oliwia Urban

Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała: Yael Castiglione, Helena Horka, Małgorzata Lis, Emilia Mucha, Nikola Radosova, Aleksandra Trojan - Mariola Wojtowicz (libero) - Natalia Bamber-Laskowska, Kornelia Moskwa, Beata Motyka, Aleksandra Pasznik, Natalia Strózik.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2-0 dla Aluprofu, który zajął siódme miejsce, PTPS ósme.