Piłka kobieca. Medyk Konin gromi KKP Bydgoszcz i ma już miażdżącą przewagę w ekstralidze

Piłkarki nożne Medyka Konin pokonały KKP Bydgoszcz 5:0 w kolejnym swoim meczu ekstraligi. Aż cztery gole dla mistrzyń Polski strzeliła Agata Tarczyńska!
Piłkarki Medyka Konin znów były bezlitosne dla swoich rywalek. W 20. kolejce ekstraligi rozgromiły na swoim stadionie KKP Bydgoszcz 5:0 i odniosły siedemnaste zwycięstwo w sezonie. Już w pierwszej połowie klasycznego hat tricka skompletowała Agata Tarczyńska, a po przerwie dołożyła jeszcze jedno trafienie i w klasyfikacji strzelczyń dogoniła swoją klubową koleżankę Annę Gawrońską. Wynik spotkania w 83. minucie ustaliła Lilianna Kostowa.

W bramce Medyka Konin debiut na boiskach ekstraligi zanotowała 17-letnia Monika Sowalska, która zastąpiła kontuzjowaną Annę Szymańską. Reprezentantka Polski na przedmeczowym treningu naderwała więzadła poboczne w kolanie i czeka ją przynajmniej kilkunastodniowa przerwa w grze.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego piłkarki z Konina mają aż czternaście punktów przewagi nad drugim w tabeli Górnikiem Łęczna, który niespodziewanie przegrał we Wrocławiu 1:2. Tylko kataklizm mógłby odebrać im trzeci z rzędu tytuł mistrzyń Polski i prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzyń.

Medyk Konin - KKP Bydgoszcz 5:0 (3:0)

Bramki: Agata Tarczyńska (14, 16, 34, 62), Lilianna Kostowa (83)

Medyk: Sowalska - Ficzay, Sławczewa, Grad (46 Nikolić) - Pakulska, Balcerzak - Kostowa, Daleszczyk, Sikora - Gawrońska (70. Dudek), Tarczyńska