Koszykówka - Tauron Basket Liga. Spuszczone głowy koszykarzy Stali Ostrów w Sopocie

Porażką 60:78 zakończył się występ Stali Ostrów Wlkp. z Treflem Sopot w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego ekstraklasy koszykarzy.
Beniaminek ekstraklasy nie radzi sobie za dobrze w meczach rozgrywanych na wyjeździe. Właśnie poniósł trzynastą porażkę w piętnastym występie. Wygrana Trefla Sopot ani przez moment nie była zagrożona, bo gospodarze prowadzili wyraźnie od początku spotkania (7:0), a jeszcze w pierwszej kwarcie ich przewaga urosła do piętnastu punktów (27:12).

W drugiej części straty Stali przekroczyły dwadzieścia punktów - po serii 9:0 sopocian zrobiło się 41:19 na trzy minuty przed końcem drugiej odsłony. Gdy równo z syreną na przerwę za trzy punkty trafił Antony Ireland (25 punktów w całym meczu), było 48:21 dla miejscowych.

Koszykarze z Ostrowa świetnie zaczęli trzecią część meczu, odrobili ponad połowę strat i przegrywali tylko 41:51. - Zmniejszyliśmy stratę do 10 pkt, a potem znowu zwiesiliśmy głowy w dół. Bez koncentracji i bez głowy zagraliśmy końcówkę szybko wróciła różnica 18 pkt - smucił się trener Stali Zoran Sretenović.

Po trzech wyraźnie przegranych kwartach i jednej zwycięskiej Stal uległa Treflowi, który zajmuje piętnaste miejsce w tabeli. Ostrowianie są dwie lokaty wyżej.

Trefl Sopot - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 78:60