Koszykówka - I liga. Biofarm Basket Poznań przegrał we Wrocławiu. Trwa walka o utrzymanie się w lidze

Bez większych problemów Exact Systems Śląsk Wrocław pokonał 76:62 Biofarm Basket Poznań i poznaniacy prowadzą już tylko 2:1 w fazie play-out I ligi koszykarzy.
W miniony weekend Basket dwa razy odnosił zwycięstwa w zaciętych pojedynkach z wrocławianami. Teraz rywalizacja przeniosła się do hali Śląska. Wygrana poznaniaków zakończyłaby zmagania w tej parze, bo zapewniłaby im pozostanie na zapleczu ekstraklasy.

Na parkiecie było jednak bardzo daleko od takiego rozstrzygnięcia. Pierwsza kwarta miała jeszcze wyrównany przebieg, dopiero w jej końcówce gospodarze wypracowali sobie czteropunktową przewagę. W połowie drugiej części urosła ona już jednak do aż piętnastu punktów (38:23) i tylko raz w pozostałej części spotkania spadła poniżej dziesięciu punktów.

W niedzielę oba zespoły zmierzą się ze sobą ponownie we Wrocławiu. Jeśli znów górą będzie Śląsk, rywalizacja wróci do stolicy Wielkopolski i to tu odbędzie się decydujący mecz. Zwycięzca tej pary utrzyma się w I lidze, a przegrany opuści ją.

Exact Systems Śląsk Wrocław - Biofarm Basket Poznań 76:62