Żużel. Pech Unii Leszno. Kolejny zawodnik kontuzjowany

Dominik Kubera, młodzieżowiec Unii Leszno miał wypadek i doznał kontuzji stopy w turnieju z udziałem reprezentacji Polski juniorów w Pradze.
Dominik Kubera zderzył się ze Szwedem Joelem Anderssonem. - Upadek nie należał do przyjemnych. Andersson uderzył w tył motocykla Dominika przy wejściu w łuk i obaj przekoziołkowali. Dobrze, że nie doszło do większych obrażeń - mówi w rozmowie z portalem sportowefakty.pl trener polskiej drużyny, Rafał Dobrucki.

Obaj żużlowcy zostali przewiezieni do szpitala. Pierwsze doniesienia, które mówiły o wstrząśnieniu mózgu zawodnika z Leszna, nie potwierdziły się. - Nic takiego nie stwierdzono po badaniach w szpitalu wojskowym w Pradze. Junior ma jedynie pękniętą kość pięty i jest mocno potłuczony - tłumaczy Dobrucki. Kuberze założono na stopę gips.

Niewiadomo, kiedy młodzieżowiec Unii będzie mógł wrócić na tor. - Na razie, przed dodatkowym badaniami, trudno ocenić, ile będzie pauzować, ale po takich urazach nie wraca się na tor wcześniej niż za miesiąc - mówi w rozmowie z portalem sportowefakty.pl klubowy lekarz Unii, Tomasz Gryczka.

Dominik Kubera jest drugim zawodnikiem mistrzów Polski, który doznał w ostatnim czasie kontuzji. Przed startem sezonu obojczyk złamał Emil Sajfutdinow, lider leszczyńskich Byków. Mistrzowie Polski nie mają więc już żadnego pola manewru. Kuberę zastąpi Daniel Kaczmarek, który w meczu z Unią Tarnów zadebiutuje w ekstralidze. Jedyny rezerwowy junior Marek Lutowicz został już wypożyczony do drużyny z Rawicza. Wober kontuzji Sajfutdinowa Unia nie ma też już żadnego rezerwowego seniora.