To będzie wielkopolski dzień w turnieju Katowice Open. Magda Linette najwyżej notowaną Polką

Dwie najlepsze poznańskie tenisistki, Magda Linette i Katarzyna Piter rozegrają we wtorek swoje mecze w pierwszej rundzie w turnieju WTA Katowice Open (pula nagród 235 tys. dol.)
Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju z rywalizacji wycofała się Agnieszka Radwańska, od lat zdecydowanie największa gwiazda polskiego tenisa. Trzecia rakieta świata zrezygnowała za startu z powodu kontuzji barku. W tej sytuacji najwyżej notowaną Polką w katowickim turnieju jest Magda Linette (104. pozycja w rankingu WTA). Poznanianka we wtorek wyjdzie na kort, by rozegrać mecz pierwszej rundy. Rywalką Magdy Linette będzie Anastazja Szoszyna, utalentowana ukraińska nastolatka, która od lat mieszka w Polsce i trenuje w akademii teniowej Andżeliki Kerber w Puszczykowie.

W rozmowie z dziennikarzem portalu tenisklub.pl Magda Linette zapewnia, że przyjechała do Katowic z dobrym nastawieniem. - Chciałabym ten turniej wygrać, po to tutaj jestem. Jestem nastawiona pozytywnie. Gram ostatnio naprawdę nieźle i mam nadzieję, że będę to kontynuować - mówi 24-letnia zawodniczka.

Pojedynek Magdy Linette z Anastazją Szoszyną rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 20.30 na korcie głównym Spodka.

W połączonym z katowicką halą Międzynarodowym Centrom Kongresowym zagra z kolei inna wielkopolska tenisistka, Katarzyna Piter. W parze z Czeszką Kristyną Pliskovą zagra przeciwko Japonkom Eri Hozumi i Miyu Kato w pierwszej rundzie gry podwójnej.

Katarzyna Piter startowała w Katowicach w eliminacjach do turnieju głównego singlistek, ale odpadła już w pierwszej rundzie po starciu z Francuzką Amandine Hesse, która została wyeliminowana w kolejnej rundzie kwalifikacji.

Więcej o: