Piłka wodna. Legia Warszawa dwukrotnie przegrała w Poznaniu

Piłkarze wodni Waterpolo Poznań pokonali Legię Warszawa 7:5 i 11:6 w dwumeczu 7. kolejki ekstraklasy rozegranym w Termach Maltańskich. Poznaniacy zachowali spore szanse na mistrzostwo Polski!
Początek niedzielnego meczu rewanżowego to niezwykle zacięta gra obu zespołów, które na przemian zdobywały po 4 gole. Dopiero w 15 minucie spotkania poznaniacy uzyskali dwubramkową przewagę nad rywalem. Druga połowa przebiegła już całkowicie pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali ostatecznie aż 11:6. Kapitan Waterpolo Poznań ponownie strzelił 4 gole dla swojego zespołu i został - obok bramkarza Legii Cypriena Widomskiego - MVP meczu rewanżowego. 3 bramki dla poznaniaków padły po strzałach Pawła Wielogórskiego, po 1 zdobyli 3 kwietnia Rafał Bocheński, Rafał Iwanowicz, Jakub Goździak oraz Oskar Szymonik.

- Po raz piąty w historii naszego klubu pokonaliśmy na własnym basenie Legię Warszawa. Ten sukces cieszy nas tym bardziej, że oznacza dalszą grę o najwyższe podium tegorocznych Mistrzostw Polski. O tym, kto po nie sięgnie, zadecydują 3 ostatnie kolejki Ekstraklasy. Nasze ewentualne zwycięstwo nad GKPW 59 Gorzów za 2 tygodnie i jednocześnie przynajmniej jedna porażka Arkonii Szczecin na basenie w Łodzi, pozwolą nam objąć prowadzenie w tabeli. Na początku maja czeka nas w Poznaniu bardzo wymagający dwumecz z drużyną ze Szczecina, a sezon zakończymy 22 maja w Łodzi. Obiecujemy kibicom, że na ostatniej prostej damy z siebie wszystko. Naszym celem jest w dalszym ciągu tytuł mistrza Polski i pierwszy złoty medal w piłce wodnej dla Poznania - mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Kolejne mecze Waterpolo Poznań rozegra 16 i 17 kwietnia w Gorzowie Wlkp. W weekend 7-8 maja z kolei w Poznaniu gościć będzie Arkonia Szczecin.