Hokej Poznań awansował do finału play-off II ligi. Decydujący mecz w niedzielę w Poznaniu

Tylko przez połowę meczu pojedynek Hokeja Poznań z BKS Bydgoszcz był wyrównany. Potem gospodarze strzelili sześć goli, wygrali 10:3 i awansowali do finału play-off grupy północnej II ligi, który zostanie rozegrany o godz. 17 w niedzielę na lodowisku im. Witalisa Ludwiczaka w Poznaniu.
Poznaniacy byli faworytem półfinału, bo przystąpili do niego z pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym, w trakcie którego dwukrotnie rozgromili hokeistów z Bydgoszczy. Tymczasem pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście, który już po 80 sekundach prowadzili. Hokej Poznań odpowiedział jednak czterema golami strzelonymi jeszcze w przed końcem tercji.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, bo po dziesięciu minutach BKS przegrywał tylko 3:4. Potem dwa razy do siatki trafił Mateusz Wiśniewski i przed ostatnią tercją Wielkopolanie prowadzili 6:3. W niej dołożyli cztery kolejne gole i wygrali bardzo wyraźnie.

W końcówce spotkania na lodzie doszło do bijatyki, po której po dwóch graczy z każdej ekipy dostało kary meczu.

W drugim półfinale zespół ŁKH Łódź przegrał na własnym lodowisku 3:9 z Mad Dogs Sopot i to zespół z Trójmiasta będzie finałowym rywalem poznaniaków. Drużyna, która wygra play-off zdobędzie prawo gry w I lidze.