Piłka wodna. Waterpolo Poznań podejmuje Legię Warszawa na Termach Maltańskich

Dwa mecze z piłkarzami wodnymi Legii Warszawa rozegrają na termach Maltańskich zawodnicy Waterpolo Poznań. Legia nie wygrała tutaj od czterech lat
W hicie 7. kolejki mistrzostw Polski zawodnicy Waterpolo Poznań zmierzą się dwukrotnie z zespołem Legii Warszawa. Poznańscy waterpoliści zapowiadają walkę o utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. Pierwsze spotkanie zaplanowano na sobotę na godz. 18. Natomiast mecz rewanżowy rozpocznie się w niedzielę o godz. 12. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

Od czterech lat Legia Warszawa nie wygrała w Poznaniu ani jednego meczu. A teraz od zwycięstwa nad zajmującą piąte miejsce w tabeli Legią Warszawa zależą dalsze szanse poznaniaków na złoty medal tegorocznych mistrzostw Polski. O ostatecznym miejscu na podium zadecydują wówczas dopiero dwa ostatnie dwumecze sezonu - z prowadzącą w tabeli Arkonią Szczecin oraz tracącym do poznaniaków 2 punkty zespołem z Łodzi.

- Dla Legii Warszawa tegoroczny sezon jest wyjątkowo trudny z wielu względów. Mimo niskiego miejsca w tabeli stołeczni są nadal jednymi z naszych największych rywali. Dlatego intensywnie przygotowujemy się do najbliższego dwumeczu. Jego wynik jest dla naszej drużyny bardzo ważny. Aby utrzymać pozycję wicelidera i szansę na złoty medal, musimy wygrać oba spotkania pełną pulą punktów. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców i sympatyków piłki wodnej z Poznania i okolic na trybuny Term Maltańskich. W zamian za wsparcie i gorący doping obiecujemy sportowe emocje na najwyższym poziomie - mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.