Koszykówka. Porażka Stali Ostrów Wlkp. po emocjonującym meczu [WIDEO]

Koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski ulegli we własnej hali AZS Koszalin 77:79. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich sekund.
Pierwsza połowa nie stała na najwyższym poziomie. Oba zespoły popełniały sporo błędów, nieznacznie lepsza była "Stalówka", która do szatni schodziła przy prowadzeniu 33:32. Emocje zaczęły się dopiero po zmianie stron.

Trzecią kwartę pewnie wygrali jednak goście z Koszalina i wyszli na prowadzenie 60:55. Wszystko miało rozstrzygnąć się w ostatniej odsłonie, która trzymała w napięciu do ostatnich sekund. Jeszcze niecałe trzy minuty przed końcem Stal objęła prowadzenie (70:69), ale wtedy rywale odskoczyli i niespełna półtorej minuty przed końcem prowadzili pięcioma punktami (76:71).

Ostrowianie nie odpuszczali jednak i doprowadzili do wyrównania (76:76) na 47 sekund przed końcem meczu. Wtedy jednak Walton trafił za 2 punkty, po czym wykorzystał rzut wolny i rywale odskoczyli. W ostatniej akcji szalę zwycięstwa na stronę Stali mógł przechylić Tomasz Ochońko, ale spudłował rzut za trzy punkty.