Poznań na drugim miejscu w sporcie młodzieżowym w Polsce. Minister sportu rozdał nagrody

6760,5 pkt w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym pozwoliło Poznaniowi zająć drugie miejsce w kraju za rok 2015. Wyprzedziła go tylko Warszawa
Nagrody za rok 2015 rozdane zostały podczas Gali Sportu Młodzieżowego, która z udziałem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Puchar dla Poznania odebrali wiceprezydent miasta Arkadiusz Stasica oraz dyrektor wydziału sportu Urzędu Miasta Poznania Ewa Bąk.

Poznań z sumą 6 760,35 punktów ponownie znalazł się na drugim miejscu podium ustępując jedynie Warszawie wyprzedzając natomiast m.in. Wrocław (6 714,38), Kraków (5 257,64) i Bydgoszcz (5 016,94).

Drugie miejsce w klasyfikacji województw zajęła Wielkopolska, której głównym filarem jest właśnie Poznań - zdobył 42 procent punktów całego województwa w klasyfikacji łącznej.

Wśród 3372 klubów sklasyfikowanych w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2015 roku aż trzy poznańskie stowarzyszenia znalazły się w pierwszej dziesiątce: AZS OŚ Poznań (miejsce 5.), AZS AWF Poznań (6. miejsce) i Warta Poznań (10. miejsce).

Zestawienie współzawodnictwa obejmuje wyniki rywalizacji młodych sportowców z kraju, w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski.