Koszykówka. Sensacja! Basket Poznań ograł Legię w Warszawie! Co za rzut w ostatniej sekundzie meczu! [WIDEO]

Koszykarze Biofarm Basketu Poznań sprawili ogromną sensację na parkietach pierwszej ligi. Poznaniacy pokonali na wyjeździe aspirującą do awansu do ekstraklasy Legię Warszawa 74:71!
O niespodziewanym zwycięstwie poznaniaków (13. miejsce w tabeli) nad Legią Warszawa (3. miejsce) przesądziła głównie koncertowo rozegrana pierwsza kwarta. Świetną zmianę dał Tomasz Smorawiński, który po wejściu na parkiet zdobył siedem punktów z rzędu. W efekcie Basket wygrał pierwszą część spotkania 25:15.

Faworyzowani warszawiacy starali się odrabiać straty, choć jeszcze przed czwartą kwartą przegrywali z Basketem 55:61. W połowie decydującej odsłony spotkania poznaniacy prowadzili nawet różnicą 11 punktów! (71:60), a mimo to w końcówce się pogubili i całą przewagę roztrwonili! Sekundę przed końcem meczu na tablicy wyników pojawił się remis 71:71! Wtedy trener poznaniaków Przemysław Szurek poprosił o czas, a natychmiast po wznowieniu gry równo z końcową syreną za trzy punkty do kosza Legii trafił Piotr Wieloch!

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Basket Poznań podejmie ostatni zespół tabeli AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, a później zagra w fazie play-out o utrzymanie w I lidze.

Legia Warszawa - Biofarm Basket Poznań 71:74 (15:25, 20:18, 20:18, 16:13)

Basket: Kurpisz 12, Wieloch 10, Bręk 8, Metelski 5, Fiszer 5 oraz Szymczak 15, Smorawiński 9, Szydłowski 6, Stankowski 4, Frąckowiak 0.