Efektowny początek rundy w wykonaniu piłkarek Medyka Konin

Mistrzynie Polski, piłkarski Medyka Konin rozgromiły 4:0 AZS PWSZ Wałbrzych w swoim pierwszym tegorocznym meczu ekstraligi. Koninianki mają jedenastopunktową przewagę w tabeli ekstraligi i pewnie zmierzają po kolejny tytuł.
Mecz w Koninie zakończył się takim samym wynikiem, jak sierpniowe starcie tych drużyn w Wałbrzychu. Tak jak wtedy strzelanie goli rozpoczęła Agata Tarczyńska, która w 16. minucie wyprowadziła Medyka na prowadzenie, a w ostatniej minucie pierwszej części podwyższyła na 2:0. Po przerwie trafiały jeszcze Radosława Sławczewa (71. minuta) i Katarzyna Daleszczyk - cztery minuty przed końcem.

- Aż dziesięć piłkarek przebywało ostatnio na zgrupowaniach reprezentacji, na szczęście wszystko szczęśliwie się dla nas skończyło i wykonaliśmy swoje zadanie. Zrobimy wszystko, aby przed play-offami zapewnić sobie tytuł mistrza Polski - powiedział trener Medyka Romana Jaszczak.

Jego zespół ma znakomity bilans trzynastu wygranych i dwóch remisów. Po piętnastu kolejkach, z 41 pkt jest zdecydowanym liderem ekstraligi. Drugi w tabeli Górnik Łęczna uległ w tej kolejce Mitechowi Żywiec 2:3 na swoim boisku i traci do mistrzyń Polski już jedenaście punktów.

W środę koninianki zmierzą się z AZS AWF Wrocław w ćwierćfinale Pucharu Polski.