Tauron Basket Liga. Porażka Stali Ostrów mimo świetnej drugiej kwarty meczu we Wrocławiu

Dziewiątej wyjazdowej porażki w jedenastym meczu doznali koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wlkp., którzy zostali pokonani 79:73 przez niżej notowany Śląsk Wrocław.
Zespół z Wielkopolski przegrał pierwszą kwartę 15:26, ale na początku drugiej rzucił piętnaście (!) kolejnych punktów i w ciągu niespełna trzech i pół minuty podwoił swój dorobek. Stal prowadziła wówczas 30:26, a w połowie meczu wygrywała 41:38.

Tuż po wznowieniu gry w trzeciej części za trzy punkty trafił Tomasz Ochońko. Było wówczas 44:38 dla przyjezdnych. W krótkim czasie Śląsk zdobył jednak szesnaście punktów, a Stal tylko pięć i wrocławianie odzyskali prowadzenie, którego nie oddali już o końca spotkania.

Na niewiele ponad dwie minuty przed końcem zespołowi z Wielkopolski udało się jeszcze zbliżyć do gospodarzy na trzy punkty po "trójce" Christo Nikołowa (było 74:71), ale Śląsk nie dał już sobie odebrać zwycięstwa.

Z bilansem dziesięciu wygranych i dwunastu porażek Stal zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli ekstraklasy. Śląsk jest czternasty (6-19).

Śląsk Wrocław - BM Slam Stal Ostrw Wlkp. 79:73