Zapasy. Daria Osocka i Radosław Baran przegrali walkę o medal mistrzostw Europy

Daria Osocka z klubu Wrestler 24 Poznań przegrała walkę o brązowy medal w kat. 75 kg mistrzostw Europy, które odbywają się w Rydze. Inny z wielkopolskich zapaśników, Radosław Baran z LKS Ceramik Krotoszyn odpadł w repesażach.
W ćwierćfinale turnieju w Rydze Daria Osocka pokonała Niemkę Marię Selmaier 5:3, ale w półfinale musiała uznać wyższość Turczynki Yasemin Adar (0:10). Poznanianka miała jednak szczęście, gdyż jej rywalka dotarła do finału (który zresztą wygrała), dzięki czemu Osocka mogła stoczyć walkę o brązowy medal.

W decydującym pojedynku zawodniczka klubu Wrestler 24 Poznań przegrała jednak z wielokrotną medalistką, Ukrainką Ałłą Czerkasową 0:10 i nie wróci do Polski z medalem.

Walkę o medale przegrał też Radosław Baran z klubu LKS Ceramik Krotoszyn. W kwalifikacjach pokonał on Bułgara Dragomira Stojczewa 11:0, ale w 1/8 finału poniósł porażkę z późniejszym mistrzem Europy Rosjaninem Anzorem Boltukajewem 0:11. Z racji, że rywal dotarł jednak do finału, Baran mógł walczyć w repesażach. W pierwszej walce Wielkopolanin pokonał Łotysza Imantsa Lagodskisa 12:1, ale w kolejnej przegrał z Gruzinem Elizbarem Odikadze 1:5 i to on później sięgnął po brązowy medal.