Katarzyna Piter w półfinale debla w Kuala Lumpur. Wielkie emocje

Godzinę i czterdzieści minut trwał pojedynek poznańskiej tenisistki Katarzyny Piter i Ukrainki Maryny Zaniewskiej z rozstawioną z numerem czwartym rosyjską parą Marina Mielnikowa i Alexandra Panowa. Polsko-ukraiński duet zwyciężył 6:2, 6:7, 10-8 i awansował do półfinału turnieju WTA w Kuala Lumpur.
Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska świetnie zaczęły mecz - trzy razy wygrały gemy przy zagrywkach rywalek i zwyciężyły w tym secie 6:2. W drugiej partii przegrywały już 0:3, ale doprowadziły do stanu 4:4. Mało tego, przy prowadzeniu 6:5 miały nawet piłkę meczową, ale rywalki wybroniły się i doprowadziły do tie-breaka, który zakończył się łatwą wygraną Rosjanek 7-2.

W super tie-breaku, który miał wyłonić zwycięzcę Pola i Ukrainka znów były w opałach, bo przegrywały 6-8, ale potem cztery kolejne akcje zakończyły się po ich myśli i oznaczało to wygraną oraz awans do półfinału.

Przeciwniczkami Katarzyny Piter i Maryny Zaniewskiej w walce o finał turnieju będą wygrane pojedynku Chen Liang i Yafan Wang z Oksaną Kałasznikową i Kai Chen Chang. Chinki to najwyżej rozstawiony duet w malezyjskich zawodach.

W pierwszej rundzie w Kuala Lumpur to właśnie one wyeliminowały poznaniankę, Magdę Linette, która grała w parze z Kai-Lin Zhang. Chiński debel zwyciężył 6:3, 2:6, 10-5.