Unia Leszno. Treningi przełożone, śnieg paraliżuje przygotowania do sezonu

Zaplanowane na przyszły tydzień pierwsze treningi żużlowców Unii Leszno z powodu opadów śniegu musiały zostać przełożone aż o kilkanaście dni. Nie wiadomo, czy do skutku dojdą też pierwsze sparingi.
Mistrzowie Polski zaplanowali początek przygotowań do nowego sezonu na poniedziałek, 7 marca. Już wiadomo jednak, że przyszłotygodniowe treningi nie dojdą do skutku. Stadion im. Alfreda Smoczyka w Lesznie przykrywa bowiem gruba warstwa śniegu, a po jej stopnieniu doprowadzenie nawierzchni toru do stanu używalności będzie wymagało sporo czasu.

Trzeba też zamontować bandę pneumatyczną, co raczej nie uda się w tym tygodniu. Do tego potrzebne są bowiem dobre warunki atmosferyczne. Dlatego pierwsze w tym roku treningi "Byków" zostaną przesunięte aż o kilkanaście dni - informuje leszczyński klub. - Potrzebujemy kilku pogodnych dni, by móc rozpocząć treningi - tłumaczy z kolei trener Roman Jankowski.

Pod znakiem zapytania stoją także pierwsze sparingi Unii z Wandą Kraków, zaplanowane na 12 i 13 marca. Klub nie planuje żadnego zgrupowania. Zawodnicy trenują indywidualnie na motocyklach crossowych, bądź tak jak Emil Sajfutdinow w Chorwacji, zdecydowali się na treningi w cieplejszych krajach.