Futsal. Piłkarki AZS UAM Poznań zdobyły złoto mistrzostw Polski!

Futsalistki AZS UAM Poznań po raz pierwszy w historii wywalczyły złote medale mistrzostw Polski.
W finale rozgrywanego w Poznaniu turnieju finałowego Final Four podopieczne trenera Wojciecha Weissa pokonały faworyzowany AZS UJ Kraków 2:1. Wszystkie gole padły dopiero w drugiej połowie. Najpierw na prowadzenie AZS UAM wyprowadziła Alicja Zając, na co dzień trenerka w akademii Lecha Poznań. Jednak trzy minuty później do wyrównania doprowadziła reprezentantka Polski w piłce... trawiastej Anna Zapała. Bramkę na wagę mistrzostwa Polski dopiero trzy minuty przed końcem spotkania zdobyła Monika Marczak. To ona została wybrana MVP turnieju finałowego mistrzostw Polski.

Sukces futsalistek AZS UAM Poznań jest tym większy, że nie były one faworytem do triumfu. Bezsprzecznie był nim zespół AZS UJ Kraków, który w rundzie zasadniczej sezonu nie przegrał ani jednego meczu! W półfinale turnieju finałowego rozgromił zaś Gola Częstochowa aż 7:1. Dla zobrazowania wyczynu AZS UAM warto też zaznaczyć, że poznański zespół ma... dziesięć razy mniejszy budżet niż AZS UJ Kraków.

Trzecie miejsce w turnieju Final Four zajął Gol Częstochowa, który pokonał LKS Strzelec/Rolnik Gorzyczki Głogówek 3:1 i zdobył swój dziewiąty medal mistrzostw Polski.